Opel Astra Sports Tourer nagrodzony w plebiscycie Auto Lider 2015

Opel Auto Lider Plebiscyt Polska

Opel Auto Lider Plebiscyt Polska

Zwycięzcą jest … Opel Astra. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 18 lutego br., Nowa Astra po raz kolejny była gwiazda wieczoru. W 14. plebiscycie Auto Lider, organizowanym przez Wydawnictwo Bauer Sp. z o.o., Sp. k. i wchodzące w jego skład redakcje tygodnika „Motor” i miesięcznika „Auto Moto”, Astra Sports Tourer zdobyła główną nagrodę w kategorii „Auta Kompaktowe”.

Czytelnicy oraz Internauci głosowali w 13 kategoriach wskazując najważniejsze premiery roku 2015, najciekawsze modele, innowacje techniczne i projekty marketingowe branży motoryzacyjnej. Astra Sports Tourer zdobyła główne trofeum w kategorii „Auta Kompaktowe”. Ponadto, osobisty opiekun kierowcy – unikatowy system Opel OnStar, dwukrotnie znalazł się na podium w kategoriach „Innowacja Techniczna” oraz „Projekt Marketingowy”.

„Nowa Astra już może zostać określona mianem przeboju, po zaledwie kilku miesiącach  od premiery, Astrę hatchback i Astrę Sports Tourer zamówiło ponad 100 000 europejskich klientów. Rynkowy sukces oraz liczne nagrody potwierdzają, że najnowsza generacja Astry to niezwykle udane auto. Serdecznie dziękuję czytelnikom za wszystkie głosy oddane na Nową Astrę Sports Tourer.” – powiedział dyrektor generalny General Motors Poland, Wojciech Mieczkowski, przyjmując nagrodę z rąk redaktora naczelnego, Krzysztofa Burmajstra.

Lżejsza, bardziej oszczędna i oferująca jeszcze więcej komfortu – klienci zdążyli się przekonać do walorów nowej Astry i jej odmiany kombi, czyli Astry Sports Tourer. Konstrukcję wszystkich podzespołów pojazdu podporządkowano zwiększeniu efektywności. Odmiana pięciodrzwiowa jest do 200 kilogramów lżejsza od poprzedniczki, a w przypadku Astry Sports Tourer różnica ta może wynosić do 190 kilogramów. Tak duża redukcja masy znacząco poprawiła zwrotność pojazdu i przyczyniła się do obniżenia zużycia paliwa. Korzystny wpływ na wrażenia z jazdy nową Astrą ma także zespół napędowy — wszystkie wersje modelu są wyposażone w silniki Opla nowej generacji.

Zarówno pięciodrzwiowy hatchback, jak i kombi mogą poszczycić się przestronniejszym wnętrzem mimo zmniejszonych (wersja pięciodrzwiowa) lub niezmienionych (Sports Tourer) wymiarów zewnętrznych. Nowa Astra Sports Tourer ma bagażnik o pojemności do 1630 litrów, czyli o 80 litrów większy w porównaniu z poprzedniczką. Liczne technologie i systemy wspomagające kierowcę z wyższych segmentów zwiększają komfort i bezpieczeństwo osób podróżujących Astrą, natomiast osobisty opiekun kierowcy – system Opel OnStar, najnowocześniejsze interfejsy umożliwiające integrację telefonu z samochodem oraz przełomowe matrycowe reflektory LED IntelliLux czynią z niej prawdziwego pioniera na rynku.

Możesz również polubić...