Najlepszy marcowy wynik sprzedaży od 11 lat

  • Opel zwiększa sprzedaż o ponad 7% w I kwartale br.
  • Rekordowy kwartał od 2008 roku
  • Premiera rynkowa Astry Sports Tourer i Opel Business Days

W marcu sprzedaż Opla na polskim rynku wyniosła 3 231[1] samochodów osobowych i dostawczych do 3,5t, co daje 8,8% wzrostu w porównaniu do tego samego miesiąca rok wcześniej – 2 970 sztuk. Łącznie, po pierwszych trzech miesiącach roku, sprzedaż Opla wyniosła 9 103 samochody, czyli o 7,4% więcej niż w pierwszym kwartale ubiegłego roku, który zakończył się wynikiem na poziomie 8 479 sztuk. Był to dla Opla jednocześnie najlepszy marzec od 11 lat i najlepszy pierwszy kwartał od 8 lat.

Liderem sprzedaży marki w okresie od stycznia do marca jest model Astra – 3 465 sztuk. Wynik ten nie dziwi tym bardziej, że nowa generacja tego modelu została uhonorowana prestiżowym tytułem europejskiego „Samochodu Roku 2016”. Na drugim miejscu uplasowała się Corsa z wynikiem 1 652 egzemplarzy, trzecie miejsce na podium wywalczyła Mokka, 1 320 sztuk. Również samochody dostawcze Opla cieszyły się powodzeniem, a ich sprzedaż w pierwszym kwartale wzrosła o prawie 48%.

„Nasze modele radzą sobie znakomicie. Szczególnie cieszy nas rosnąca popularność Astry. Jej sprzedaż w pierwszym kwartale wzrosła o prawie połowę w stosunku do ubiegłego roku. W marcu Astra była też modelem najchętniej wybieranym przez klientów indywidualnych. Już kwietniu w salonach zadebiutuje nowa wersja kombi tego modelu” – powiedział Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland.

Nowa Astra Sports Tourer podobnie jak debiutująca wcześniej wersja pięciodrzwiowa jest lżejsza, bardziej oszczędna i oferuje jeszcze więcej komfortu w porównaniu z poprzednią generacją. Konstrukcję wszystkich podzespołów pojazdu podporządkowano zwiększeniu efektywności. Astra Sports Tourer jest do 190 kilogramów lżejsza od poprzedniczki. Tak duża redukcja masy znacząco poprawiła zwrotność pojazdu i przyczyniła się do obniżenia zużycia paliwa. Korzystny wpływ na wrażenia z jazdy nową Astrą ma także zespół napędowy — wszystkie wersje modelu są wyposażone w silniki Opla nowej generacji. Cena nowej Astry Sports Tourer w wersji Essentia z silnikiem benzynowym 1.4 ECOTEC o mocy 74 kW/100 KM rozpoczyna się od 63 800 zł. Już w tym podstawowym wariancie, klienci otrzymują bogate wyposażenie standardowe –  manualną klimatyzację, radio CD 300 z łączem Bluetooth i portami USB i AUX-in, przednie reflektory halogenowe ze światłami do jazdy dziennej w technologii LED, elektrycznie sterowane, podgrzewane lusterka w kolorze nadwozia oraz centralny zamek.

Z początkiem kwietnia Opel wystartował również z ofertą skierowaną do klientów biznesowych. W ramach specjalnych Dni dla Biznesu komfortowa Insignia oferowana jest w leasingu 0%. Dodatkowo, do auta można zamówić trzy pakiety wyposażenia o wartości 14 000 zł w cenie samochodu.

[1] Dane wg PZPM na podstawie CEP

Możesz również polubić...