Astra 5 (K) bestsellerem w I półroczu – dało to rekordowe wyniki Opla w Polsce

  • Rekordowy czerwiec od 16 lat
  • Najlepsze pierwsze półrocze od 2004 roku
  • Sukces Astry: ponad 42% wzrostu i lider wśród klientów indywidualnych w pierwszym półroczu
  • Opel Zafira i Mokka X – premiery drugiego półrocza
@ GM

@ GM

W czerwcu sprzedaż Opla na polskim rynku wyniosła 3 568[1] samochodów osobowych i dostawczych do 3,5t. Był to najlepszy czerwiec od 2000 roku, czyli od 16 lat. Łącznie w pierwszym półroczu do klientów trafiło 19 026 samochodów, czyli o 14,5% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, który zakończył się wynikiem na poziomie 16 622 sztuk. Dla Opla w Polsce było to najlepsze pierwsze półrocze od 2004 roku.

Liderem sprzedaży marki w okresie od stycznia do czerwca jest model Astra – 7 368 sztuk, który notuje kolejne rekordy. Czerwiec to najlepszy miesiąc dla Astry od grudnia 2008 roku. Na drugiej pozycji uplasowała się Corsa z wynikiem 3 493 egzemplarze, trzecie miejsce zajęła Mokka, 2 332 sztuki. W pierwszym półroczu te właśnie modele Opla znalazły się w pierwszej dziesiątce najchętniej kupowanych przez klientów indywidualnych aut w Polsce.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników osiągniętych w pierwszym półroczu. Samochód Roku 2016 – nowa Astra radzi sobie znakomicie, jej sprzedaż w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosła o ponad 42%. Po pierwszym półroczu model ten jest liderem na rynku klientów indywidualnych.” – powiedział Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland. „Teraz skupiamy się już na drugim półroczu i kolejnych premierach w gamie Opla. Właśnie rozpoczynamy przyjmowanie zamówień na nową Zafirę, czyli rodzinnego minivana w nowej odsłonie. Jesienią w salonach Opla pojawi się najnowsza generacja naszego bestsellerowego kompaktowego SUVa – Mokka X.” – dodał Mieczkowski.

Na polskim rynku właśnie debiutuje nowa wersja salonu na kołach, czyli Opel Zafira. Tego rodzinnego minivana można teraz zamówić w atrakcyjnej cenie cennikowej od 79 950 zł (sugerowana cena detaliczna w Polsce, zawiera VAT). Kiedy model trafi do salonów w październiku, zachwyci nie tylko sprawdzonymi już opcjonalnymi zaletami poprzednika, takimi jak system foteli Flex7®, ergonomiczne przednie fotele posiadające certyfikat AGR (Akcji na rzecz Zdrowych Pleców), bagażnik rowerowy FlexFix® lub zawieszenie FlexRide, które można dostosować do własnych potrzeb. Użytkownicy zobaczą nową, zdecydowaną stylistykę nadwozia, przeprojektowane wnętrze dające poczucie przestrzeni i nadzwyczajne możliwości łączności.

Jesienią na polskim rynku zadebiutuje również nowy Opel Mokka X. Auto będzie się wyróżniało świeżą stylistyką nadwozia, nowym wnętrzem i znakomitymi systemami multimedialnymi nowej generacji. Oprócz dostępnych od niedawna „supercichych” silników Diesla 1.6 pod maskę Mokki X trafi także silnik benzynowy nowej generacji 1.4 Direct Injection Turbo, który wzbogaci ofertę jednostek napędowych i będzie współpracować z automatyczną skrzynią biegów, systemem Start/Stop oraz napędem na wszystkie koła.

[1]Dane wg PZPM na podstawie CEP

Możesz również polubić...